onlyfans איך זה עובד


מה זה OnlyFans?

OnlyFans, שהושקה בשנת 2016, היא פלטפורמת מדיה חברתית מבוססת מנויים שבה משתמשים יכולים למכור ו/או לרכוש תוכן מקורי. כאשר משתמשים בהם כאתר למבוגרים, המשתמשים יפרסמו סרטוני NSFW ותמונות לחשבונות שלהם, המוגנים על ידי חומת תשלום. כדי לקבל גישה לתוכן, אדם חייב לשלם דמי מנוי חודשיים הנעים בין 4.99 ל-49.99 דולר.

בשיאה של המגיפה, הפלטפורמה ראתה עלייה חדה במשתמשים כאשר מועדונים ומקומות נסגרו ועובדיה נזקקו לזרם חדש של הכנסה.

“הבנתי שאני צריך לגוון את ההכנסה שלי על ידי יצירת תוכן משלי”, אמרה סקרלט בלום, בדרן למבוגרים, ל-LA Times. מבחינתה, היא ראתה ב-OnlyFans מודל עסקי חדש ואמין למינוף. “זה היה כאשר נכנסתי יותר ברצינות ל-OnlyFans.”

מי משתמש ב-OnlyFans?

חלק מהיוצרים הם עובדי מין מקצועיים שהחלו בתעשייה הרבה לפני שהפלטפורמה הייתה קיימת. כוכבי פורנו, מלווים ודוגמניות מצלמות אינטרנט הם בין אלה שהרחיבו את השירותים שלהם והשלימו את הכנסתם דרך OnlyFans, בעוד שליוצרים אחרים היה מעט ניסיון בעבודה מינית לפני הנעילה.

“דאגתי לגבי כסף, לגבי תשלום המשכנתא שלי, חשבונות ודברים. לפני הנעילה טיפלתי בבעלי חיים – בעיקר כלבי מחמד. אבל בגלל שזה עסק עצמאי, הבוס שלי לא יכול לשלם לי עד שהיא תקבל את המענק שלה מהממשלה”, אמרה אישה שעוברת ליד מיס ג’ון ל-Vice. “כרגע אני חי מחסכון. רק אוהדים נראו כמו האפשרות הקלה ביותר.”

לעובדי מין ותיקים היו תגובות מעורבות לזרם החדשים, כאשר רבים מזהירים חובבנים לשקול את כל ההשלכות של תחום העבודה שלהם, כמו גם דוחקים בהם להשיל את הדעות הקדומות שלהם לגבי זה.

“בטח, עשה את זה, צור OnlyFans, תתחיל להסתכל – אבל זה אומר שאתה צריך לתמוך בעובדי מין כל השנה עכשיו”, אמר עובד המין פורטלנד ולנטיין לניו יורק טיימס. “אתה לא יכול פשוט לטבול ולצאת ממנו כי אתה חושב שזה קל ואז לזרוק אותנו בסופו של דבר… הרעיון שכל עובדי המין מרוויחים הרבה כסף הוא לא נכון – או שאנחנו פשוט פשוט מראה את הגוף שלנו ואין לנו יושרה ואין לנו מוח מאחורינו. זה באמת הרבה יותר מזה. כולנו אנשים”.

אילו סלבריטאים משתמשים ב-OnlyFans?

בעוד שעובדי מין מהווים חלק גדול מבסיס היוצרים של OnlyFans, סלבריטאים ומשפיענים רבים משתמשים בפלטפורמה כדי לקדם תוכן. קארדי בי פתחה את חשבון OnlyFans שלה כדי לקדם את השיר שלה “WAP”, בהשתתפות Megan Thee Stallion. למרות שהיא לא כל כך פעילה בו, קארדי משתמשת בדף כדי לתקשר עם מעריצים ולהקניט מוזיקה חדשה. DJ Khaled ו-Fat Joe גם השיקו חשבון משותף בתחילת 2021, שבו השניים נשאו נאומים מעוררי השראה לקהל שלהם.

The-Dream השיק חשבון כדי לקדם את “אלבום השנה לתינוקות שלו”, SXTP4. אבל אל תצפו לראות סרטונים או תמונות מפורשים של הראפר. במקום זאת, הוא יצר את הדף החינמי כדרך להתחבר טוב יותר לקהל המעריצים שלו, ובמקביל לעודד אותו לפרסם “כוריאוגרפיה חושנית משלהם לרצועות האחרונות שלו”.

כוכבי ריאליטי כמו בלאק צ’ינה והרווק צ’אד ג’ונסון הצטרפו גם הם לפלטפורמה, יחד עם אהבה והיפ הופ: הזוג ההוליוודי Safaree Samuels ואריקה מנה.

Tyga בשנת 2020 הצטרף ל-OnlyFans ואמר לעוקביו שהוא ישתמש במרחב כדי לשתף תוכן בלעדי כמו מוזיקה, תמונות וסרטונים.

“זו פלטפורמה חדשה שבה אני יכול לדבר ישירות עם המעריצים שלי ולתת להם מוזיקה בלעדית, תמונות, סרטונים ו-BTS אחרים של המהדורות האחרונות שלי”, אמר בהצהרה. “הם באמת יכולים לראות יותר בתוך החיים שלי מאי פעם, ומבט אינטימי של מה שאני עושה כל יום. זה עומד להדליק!”

אבל בעקבות ההכרזה של OnlyFans כי הוא יחסום תוכן מיני בוטה – מהלך שהוא חזר בו – הוא מחק את חשבונו. הראפר מתכנן כעת להשיק פלטפורמה מבוססת מנויים משלו בשם Myystar.

כוכבים כמו אמבר רוז, ג’ורדן וודס, טיילר פוזי, אהרון קרטר, אוסטין מאהון וכריס בראון גם הם בין המשתמשים המפורסמים של OnlyFans, אבל כל אחד מהם השתמש בפלטפורמה למטרות שונות. בספטמבר, מתופף מוטלי קרו, טומי לי, הודיע ​​שגם הוא יצטרף ל-OnlyFans. עבור מעריצי מוזיקאי הרוק, המהלך סימן צעד צפוי בהתחשב בעובדה שלי היו שבועות קודם לכן השראה לשלל כותרות לאחר שיתוף תמונת עירום לרשתות החברתיות.

מחלוקות של סלבריטאים

למרות ש-OnlyFans הושקה בתחילה כפלטפורמה מבוססת מנויים לתוכן בלעדי, לא עבר זמן רב עד שהיא הפכה לשם נרדף לעבודת מין. כפי שצוין קודם לכן, אנשים רבים שעבדו בתעשיית הבידור למבוגרים נקטו בפלטפורמה כדרך להרוויח כסף על רקע נעילות הקורונה. ברגע שדמויות ידועות כמו אמני הקלטות ושחקנים החלו ליצור חשבונות, עובדי המין שעזרו להקים את OnlyFans מצאו את עצמם נופלים בדירוג האתר.

אתגרים אלה הודגשו עוד יותר על ידי מחלוקת בלה ת’ורן. בשנה שעברה, השחקנית בת ה-23 יצרה חשבון ולפי הדיווחים גרפה 2 מיליון דולר בשבועיים הראשונים. רבים הטיחו את ת’ורן וסלבריטאים אחרים על השימוש ב-OnlyFans בתור מה שהם תפסו כתחביב, מה שגרם להפסדים כספיים למי שמסתמך על הפלטפורמה כדי להתפרנס. הם גם התייחסו לעובדה שמשתמשי OnlyFans המוקדמים נענסו על שימוש בפלטפורמה הידועה בתוכן למבוגרים, בעוד שסלבריטאים זכו לאחר מכן לשבחים כ”יזמים” כאשר בחרו להצטרף.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *