איך לטפל באותו חיית המחמד שאומצה לאחרונה במהלך הסגר

אם אתה אחד מאלפי האנשים ברחבי הארץ שהחליטו להכניס קצת נחמה ושמחה לחיים שלך בהסגר על ידי אימוץ חיית מחמד, ייתכן שאתה תוהה למה הכנסת את עצמך, במיוחד אם זו חיית המחמד הראשונה שלך.

למרות שאהבה עוברת דרך ארוכה, אתה צריך עוד כמה דברים כדי לוודא שאתה וחיית המחמד שלך מאושרים, בריאים ומוכנים לחיים בהסגר או מחוצה לו.

הנה כמה דברים שכדאי לדעת על טיפול בחבר החדש שלך.

ענייני ציוד

שני הנושאים הגדולים ביותר עם בעלות על חיות מחמד חדשות סובבים סביב ארגזי אשפה ורצועות וצווארונים.

קופסאות המלטה לא צריכות להיות מהודרות, רק חסונות וגדולות מספיק כדי להכיל את החתול שלכם. קופסאות גדולות מדי לחתול קטן, או קטנות מדי לחתול גדול, יביאו במהרה לאסונות. כמו זהב, מצא את זה שמתאים בדיוק – גדול מספיק כדי שהחתול שלך יוכל להשתמש בו בלי לצאת מחוץ לקופסה, אך לא כל כך גדול שחתול קטן יותר ירגיש שהוא אבוד במדבר.

לא כל המלטה זהה, וכמה חתולים יכולים להיות מיוחדים. יתכן שתצטרך להתנסות, אך תן לחתול הזדמנות להסתגל לפני המעבר מיד. והקפידו לשמור על נקיון הקופסאות, לא רק למענכם, אלא למען החתול. אף אחד לא אוהב להשתמש בשירותים מלוכלכים.

הציוד החשוב ביותר לכלבים הוא הרצועה והקולר. עבור כלבים קטנים השקיעו ברתמה שמתאימה לרוחב החזה. אם כלב קטן מושך צווארון תוך כדי הליכה, הוא עלול לשבור עצם בגרונו.

רצועות צריכות להיות באורך של כ 6 מטר. זה יאפשר לכלב שלך לחקור תוך כדי הליכה, אך עדיין יאפשר לך לשמור על הכלב תחת שליטה, וזה קריטי. רצועות נשלפות אינן מומלצות, מכיוון שהן אינן נותנות לך שליטה טובה על כלבך.

מזון

תוכלו למצוא שפע של אפשרויות כשמדובר בהאכלת חיית המחמד שלכם. שוחח עם הווטרינר שלך לקבלת המלצות, ואז היצמד למותג זה, אלא אם כן יש סיבה לשנות. אולי אנו אוהבים מגוון בתזונה שלנו, אך חיות מחמד לא, והחלפת דברים לעיתים קרובות מדי עלולה לגרום לקלקול קיבה וגם להתנהגות סחרחורת.

אל תשתף את האוכל שלך עם חיית המחמד שלך. זה קובע תקדים רע שיכול להוביל את חיית המחמד שלך להיכנס למזון שאסור לו. אוכל אנושי לעיתים קרובות מתובל מדי ושומני מדי.

אל תצלמו ספרי תמונות וסרטים מצוירים פשוטו כמשמעו: רוב החתולים אינם סובלים מלקטוז. ולתת עצמות לכלב שלך יכול להיות מסוכן. עצמות מהוות סכנות חנק ועצמות מרוסקות יכולות לתת רסיסים לכלב שלך.

שוחח עם הוטרינר של חיית המחמד שלך על מאכלים מתאימים להאכיל את בן זוגך החדש. מותגים רבים מציעים זני חתלתול, מבוגרים, גור ובוגרים. למרות שאתה עלול להתפתות לקלקל את חיית המחמד שלך, להגביל פינוקים ולא להאכיל אותו יתר על המידה.

גב ‘רובינסון מציעה לקבוע לוח זמנים להאכלה לפני שתחזור לעבודה.

התנהגות

משמעת חשובה. היו עקביים ואיתנים, אך לא פיזיים או קולניים. חפש דרכים לתגמל התנהגות טובה ולהסיח את הדעת מהרע. אם חתול מגרד את הרהיטים, הציב עמדת גירוד. אם כלב נובח, הסב את תשומת ליבו עם פינוק או צעצוע.

מעבר ליסודות

אהבו את חיית המחמד שלכם ושמרו על טובת טובתה. פירוש הדבר לומר לא לדברים מזיקים ולערוך ביקורים קבועים אצל הווטרינר לצורך בדיקות.

זה גם אומר להעריך את כל האהבה והחיבה שיש לחיית המחמד שלכם אליכם. משחקים, מתכרבלים ודואגים אחד לשני.

הוכחה לחיות מחמד הבית שלך

וודאו שאין חבלים תלויים מתריסים שיכולים להיכרך סביב צוואר חיית המחמד שלכם. שים אגרטלים ושאר צמחים מחוץ להישג ידם. חתולים אוהבים לטפס ויכולים לעשות משחק של להפיל דברים.

היפטר מצמחים רעילים כמו סיגליות אפריקאיות, סוגים מסוימים של חינניות וחבצלות, נרקיסים ועציצים אחרים ופרחים חתוכים. חתולים וכלבים יכולים לחלות אם הם לועסים עליהם.

ביקורים וטרינריים

ייתכן שחלק מהחתולים והכלבים כבר קיבלו את החיסונים ממקלטים לבעלי חיים. אם לא, פנו לוטרינר מקומי לגבי חיסונים שנתיים, דחפים ועיקור וסירוס. אם חיית המחמד החדשה שלך חולה וזקוקה לפגישה עם וטרינר, אתר את מרפאת הווטרינריה הקרובה ביותר.

וטרינרים רבים מתרגלים התרחקות חברתית. יתכן שתצטרך לשבת ברכב שלך מחוץ למקצוע הווטרינרי ולחכות למלווה שיבוא להביא את החתול או את הכלב שלך. קנו תיק נשיאה לחתול שלכם ורצועה טובה לכלבכם. ישנם וטרינרים המציעים שירותי טלרפואה.

פעילות גופנית ובידור

“שעמום ועודף אנרגיה הם שתי סיבות שכיחות להתנהגות לא רצויה אצל חיות מחמד,” אמרה גב ‘מהאלי. “צא לטיולים, ריצות וטיולים עם כלבך או שחק משחקים אינטראקטיביים כמו אחזור.”
חתולים אוהבים לשחק בקופסאות קרטון ובשקיות נייר כשהידיות חתוכות. הם גם נהנים לרדוף אחרי אורות לייזר, אך אינם מאירים את האור בעיניהם. “אם תתן להם את הצ’אנס, חתולים יבדרו את עצמם וירכשו הרבה פעילות גופנית גם בזמן שאתה לא נמצא,” אמרה גב ‘רובינסון. “זה נכון במיוחד לגבי חתולים צעירים שיש להם יותר אנרגיה. צור ג’ונגל חתול או עץ חתול עם מקומות לעלות ולקפוץ. “

טיפוח

חתולים לעיתים קרובות מטפחים את עצמם. עם זאת, צחצוח אותם פעם ביום הוא דרך נהדרת ליצור קשר עם החתול שלך. אתה רוצה לוודא שציפורני החתול שלך גזוזות; שאל את הווטרינר שלך כיצד לקצץ ציפורניים או צפה בהדרכה מקוונת. כמה יושבים בחתולים יתפסו אותם עבורך. עמודי גירוד לחתולים עוזרים לגזום טפרים חדים ויסייעו בהצלת הרהיטים שלכם.

צריך גם לצחצח כלבים. אם יש לך כלב עם פרווה, כמו פודל או גזע אחר שלא נשפך, כדאי שתזמן ביקור אצל חתן. זה בסדר לתת לשיער של הכלב שלך לצמוח בזמן שאנחנו נעולים.

ה- ASPCA ממליץ לרחוץ את כלבכם לפחות אחת לשלושה חודשים, אם כי ישנם כלבים הזקוקים לאמבטיות תכופות יותר.

התקשר למומחה

קבעו אימונים וירטואליים מוקדם כדי לרסן התנהגויות לא רצויות. “המאמן או ההתנהגות יכול לספק לך טיפים שיעזרו לחיית המחמד החדשה שלך להתאים את עצמך לביתך”, אמרה גב ‘מהאלי.

זה זמן טוב לראיין מרחוק יושבים בחיות מחמד. לאחר הסגירה, אתה יכול להיפגש לפני שאתה יוצא מהעיר.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *