כיצד לכתוב קורות חיים: המדריך השלם

לאחר שלמדת כיצד לכתוב קורות חיים, לעולם לא תהיה רחוק ממשכורת. נסביר את העניין והכתיבה של כתיבת קורות חיים מעולים כדי שתוכלו להשקיע פחות זמן בבקשות ויותר זמן להרוויח כסף.

ראשית, נבדוק מה זה קורות חיים.

• זה לא יומן של היסטוריית המשרות שלך.
• זה לא סיכום מיומנויות.
• זה לא יביא לך עבודה באופן אוטומטי.

חשוב על קורות החיים שלך כך: זו פרסומת, ואתה המוצר. המטרה שלך היא לגרום למנהלי העסקה לקנות את מה שאתה מוכר – כלומר לתת לך ראיון.
כדי להשיג זאת, עליכם לראות זאת ככלי השיווקי שלכם, אבזם החגורה האמין שלכם. בלעדיו אתה חסר אונים. עם זאת, פשוט לקיים אחד לא מספיק כדי להביא לך ראיון.

בדומה לשלטי הניאון המהבהבים לאורך רצועת וגאס, מנהלי גיוס עובדים נמשכים לקורות חיים מעוצבים היטב עם פרטים מושכים תשומת לב. הסטטיסטיקה מגבה את זה – למשל, מחקרים מראים כי 8 מתוך 10 קורות חיים מושלכים במבט של 10 שניות בלבד.

כדי להתבלט מהקהל, חשוב שתדע מה לשים קורות חיים כדי להדגים במהירות את היכולת שלך. אחרת, הוא עלול להיזרק לערמת ה”לא “לפני שמנהל הגיוס יראה את מלוא החוויה שלך.

שלב 2: הגדר את פרטי הקשר שלך

לפני שנעמיק באיזה מידע עליך להוסיף, חשוב לזכור שהמידע שתכלול יהיה תלוי במידה רבה בפורמט שתבחר. עם זאת, להלן מדריך כללי לאיזה מידע עליכם להוסיף ולסדר בו עליכם להוסיף אותו.

• שם (הגופן הגדול ביותר בעמוד, ראשי התיבות האמצעיים הם לא חובה)
• כתובת דואר
• מספר טלפון (בדוק שיש לך הודעה קולית מתאימה)
• כתובת דוא”ל (וודא שהיא מתאימה, אל תשתמש בחשבון [email protected] שלך).
• קישור לתיק מקוון (אופציונלי, וודא שהוא רלוונטי לתפקיד)
• פרופיל לינקדאין

שלב 3: בחר (וכתוב) מבוא קורות חיים מנצח

למחפשי העבודה יש ​​ארבע אפשרויות עיקריות לבחירה בעת כתיבת מבוא לקורות החיים:

  1. מטרת קורות החיים (המכונה גם מטרת קריירה)
  2. סיכום הכישורים (או סיכום הכישורים)
  3. פרופיל קורות החיים (המכונה לפעמים פרופיל מקצועי)
  4. סיכום קורות החיים (נקרא גם סיכום מקצועי)

הקדמות קורות חיים נכתבות כולן מתוך מטרה זהה: להשיג את תשומת ליבו של מעסיק פוטנציאלי על ידי הדגשת כישורים וניסיון רלוונטיים.

שלב 4: הדגש את חוויית העבודה הרלוונטית שלך

החלק הוא ליבת קורות החיים שלך, שם מוטלת עליך המשימה להוכיח את הכישורים שרשמת בסיכום הכישורים שלך או במטרת הקריירה שלך. בכל הנוגע לסימון סעיף זה יש המשתמשים ב”חוויה רלוונטית “או” ניסיון בעבודה “כחלופה ל”ניסיון מקצועי”.

זכרו לרשום את חוויות העבודה שלכם בסדר כרונולוגי הפוך ורשמו רק ניסיון שרלוונטי לתפקיד אליו אתם מגישים מועמדות. עבור כל חברה צרו כותרת הכוללת את שם החברה, עיר ומדינה, כותרתכם ותאריכי ההעסקה (חודש ושנה).
אם אתה עדיין עובד כרגע בחברה, אתה יכול פשוט לכתוב “[חודש], [שנה] – נוכח” למועדי ההעסקה.

שלב 5: סגנו את קורות החיים שלכם

וואו! אז החלק הקשה נגמר. יש לך את כל התוכן שלך מודפס ואתה מרגיש בטוח לקבל את הראיון הזה. עכשיו לגימור האחרון. זה הזמן לעצב את קורות החיים שלכם. אבל ראשית, בואו נתייחס לאחד האלמנטים השנויים במחלוקת יותר בכתיבת קורות חיים:
כמה עמודים צריכים להיות קורות חיים?

זו הנקודה המתווכחת ביותר בכתיבת קורות חיים. יש אנשי מקצוע המייאשים נמרצות את המועמדים לעבור על עמוד אחד, בעוד שאחרים טוענים שבמקרים מסוימים זה מקובל. השורה התחתונה היא כזו: אם יש לכם מידע שרלוונטי ביותר לתפקיד אליו אתם מגישים, אז קדימה והוסיפו דף נוסף.

אחרת, הפוך אותו לעמוד אחד. אם אתה רק מוסיף מוך לצורך הוספת עמודים, קורות החיים שלך יסבלו.

שלב 9: כתוב מכתב כיסוי תואם

כעת, כשתדע לכתוב את קורות החיים החלומיים שלך, ייתכן שאתה תוהה: האם יש צורך במכתב מקדים? התשובה היא כן, כלול תמיד מכתב מקדים אם יש לך אפשרות.

הידיעה כיצד לכתוב מכתב מקדים טוב ולאחר מכן זיווג אחד עם קורות החיים שלך תקיף את פנייתך ותגביר את הסיכויים שלך לנחות ראיון.

מכתב הכיסוי שלך נותן לך הזדמנות ליצור קשר עם מנהל גיוס ברמה עמוקה יותר מזו שקורות החיים שלך עושים, ויחד שני המסמכים המכריעים הללו פועלים במקביל בכדי להביא לך עבודה מספקת. אבל הקפד לבדוק את הרשימה המלאה שלנו עם טיפים למכתב מקדים כשאתה כותב את שלך כדי להבטיח שאתה פוגע בכל הנקודות הנכונות.

שלב 10: הגה את קורות החיים שלך וסיים חזק

לאחר שכתבת את קורות החיים ואת המכתב המקדים שלך, אתה במצב די טוב לשלוח את הבקשה הראשונה. עם זאת, עדיין לא לגמרי סיימת.

עריכה והגהה (יותר מפעם אחת)

גם אם אתה מועמד לדוקטורט בהשכלת הרווארד או אלוף דבורים באיות, הגהה ועריכת מסמכי היישום שלך עדיין יכולים לחסוך ממך טעויות מביכות.

קרא את זה כמה פעמים בעצמך בשעות שונות ביום כדי להיות בטוח שהכל נראה חד. משהו שנשמע טוב בלילה הקודם אולי לא ייראה נהדר בבוקר ברגע שהשמש עולה ומוטב לך לנוח.

כמו כן, העבירו אותו לחבר או לבן משפחה שיכולים לתת לו ריצה. אם הם לא מצליחים לפענח את קורות החיים ואת המכתב המקדים שלך, זה סימן טוב שייתכן שתצטרך לבצע כמה התאמות.

שמור את הקבצים שלך (בתבניות מרובות ובמקומות מרובים)

בעוד שרוב מנהלי הגיוס יוכלו לפתוח מסמך של Microsoft Word, אך לא כואב לשמור גם את קורות החיים שלך בצורת PDF.

אתה יכול גם לשמור עותקים במחשב שלך, להדפיס כמה עבור הרשומות שלך, ואפילו להעלות את המסמכים שלך ל- Google Drive – כדי להבטיח שאם משהו יקרה פתאום למחשב שלך, העבודה הקשה שלך תישמר בענן.

שלח את היישום שלך בדוא”ל (כמו בוס)

כתיבת דוא”ל יעיל היא צורה אמנותית. אם תצליח לשלוט בזה, תהיה לך ביקוש גבוה למגוון רחב של משרות הקשורות לסיוע ללקוחות ולקוחות.

זה חיוני שלא תצא מנומס מדי, כי זה יגרום לך להישמע לא כנה. עם זאת, אינך רוצה להיראות קר או סטנדרטי גם כן.

ישנם ארבעה מפתחות לכתיבת אימייל שמקבל תשומת לב ממנהלי העסקה מהסיבות הנכונות:

  1. השתמש בשם מנהל הגיוס. הימנע מ”למי זה עשוי לחשוש “, כי הוא סתום ועצלן).
  2. וודא כי הדוא”ל שלך זורם היטב, ואין בו שגיאות כתיב או דקדוק בוטות. קראו את זה מחדש בעצמכם, ובקרו גם חבר או בן משפחה.
  3. צרף את מסמכי היישום שלך במספר פורמטים (Word ו- PDF אמורים לעשות את העבודה).
  4. כלול “קריאה לפעולה”. ספרו להם כי תשמחו לתקשר באמצעות דוא”ל, אך תנו להם מספר טלפון שיגיע אליכם גם כן. כמו כן, הודיעו להם בנימוס שתהיו בקשר אחרי שבוע אם לא שמעתם מהם בשלב זה.

סיכום

הצלחתם! תני לעצמך טפיחה על השכם. בשלב זה, עליכם להכיר את העניינים כיצד ליצור קורות חיים המותאמים באופן מושלם לסיכויי העבודה הבאים שלכם. בנוסף, אתה צריך אפילו להיות בדרך הנכונה כדי לזווג את קורות החיים עם מכתב מקדים מהשורה הראשונה, ולשלוח בצורה חלקה את הבקשה המלאה שלך למעסיק העתידי שלך.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *