סוינגרס


כשאתה חושב על סווינגרים, אתה עשוי לשמוע את מייק מאיירס אומר את המילה בקולו האיקוני של אוסטין פאוורס: “סווינגרס מותק, כן!”

אבל המונח “סווינגר” לא חל רק על אנשים גרוביים שהלכו למסיבות סקס בשנות ה-60 וה-70. תנופה עדיין מתרחשת היום, ועם צורות שונות של לא-מונוגמיה צוברות אחיזה בתרבות המיינסטרים, זה עשוי להיות נפוץ יותר ממה שאתה מבין. אולי זה משהו שאתה אפילו רוצה לנסות.

מה זה סוינגרס?

סוינגרס יכולה להיות מוגדרת כהתנהגות וזהות (או שניהם), לפי ז’אנה ורנגלובה, Ph.D., מדענית מיניות ומערכות יחסים שמנהלת קורס על אי-מונוגמיה בשם Open Smarter.

“מבחינה התנהגותית, זה אומר שאתה בזוג, או שאתה אדם רווק, שחי חיים של מספר שותפים מזדמנים”, היא אומרת. עבור רוב הזוגות שמשתתפים בסווינג, הם חווים את החוויות המיניות הללו “ביחד כזוג, והם עושים זאת בתדירות מסוימת”, היא מוסיפה. (חשבו: פעם בחודש, אתה ובן זוגך נפגשים לרביעייה ללא קשר עם זוג אחר; או פעם בשנה, מזמינים אתר נופש של סווינגרים למזנון סקס קבוצתי של שבוע.) אנשים שסוינגרס עשויים למצוא שותפי מין באפליקציות, באירועים חברתיים, במועדוני מין ובמסיבות מין, או אפילו בהפלגות ובחופשות אחרות המיועדות לחוויות מסוג זה.

סווינג יכול להיות זהות כאשר אנשים “מאמצים את התווית הזו לעצמם, ומרגישים שהם חלק מקהילת הסווינגרים, או מה שמכונה לעתים קרובות סגנון החיים”, אומר ורנגלובה.

אמנם עשויה להיות עלייה במספר האנשים שמשתתפים בהתנהגות סווינגר, ורנגלובה הבחינה בירידה באנשים הטוענים ל”סווינגר” זהות. “המילה ‘סוינגרס’ איבדה פופולריות”, היא אומרת. “הדור הצעיר לא מתייחס לזה. הם מתייחסים לפוליאמוריה, אבל הפוליאמוריה היא אחרת, וצריך לשמור עליה אחרת”.

איך סווינגרסבהשוואה לצורות אחרות של אי-מונוגמיה?

סווינגינג מבולבל לעתים קרובות עם מערכות יחסים פתוחות ופוליאמוריה. למען ההגינות, כולם נופלים תחת המטריה של אי-מונוגמיה, אבל הם שונים אם בני הזוג הם בלעדיים מבחינה רגשית (או רק מינית), ואם בני הזוג משחקים ביחד או בנפרד.

איך זה סוינגרס?

ביקשנו משלושה אנשים שנהנים לסוינגרס לתאר את החוויות שלהם. אתה תשמע מ:

♥ אהרון*, 37

♥ בליין*, 51

♥ גארי, בן 35

*השמות שונו כדי לאפשר לנושאים לדבר בחופשיות בעניינים פרטיים.

איך היית מתאר את סידור הסוינגרס הנוכחי שלך?

אהרון: כרגע אנחנו משחקים בעיקר כזוג. צירפתי אותי בתור שור [גבר שמקיים יחסי מין עם אשתו של אדם אחר בתרחיש של צרחה] לכמה זוגות, ומשחק עם שתי חברות מדי פעם. זוגות הם המטרה העיקרית, מכיוון שאני אוהב להיות באיזון של הנאה, חיבור ומעורבות.
בליין: ENM עם בן זוגי לטווח ארוך. כרגע אנחנו משחקים רק ביחד, אבל שיחקנו בנפרד. זו עבודה בתהליך. יש גבולות מסוימים שכל אחד מהם קבע, כמו אין להתכרבל עם אחרים, אין דייטים חוזרים, אין סקס לא מוגן. אנחנו לא בלוח זמנים קבוע, אבל אנחנו תמיד במעקב, אז כשאנחנו כן משחקים זה נוטה להיות כשמגיעה לעצמה הזדמנות.

גארי: אני ובן זוגי אוהבים לומר שחדר השינה שלנו פתוח לרווחה, אבל מערכת היחסים שלנו לא. כרגע אנחנו בעניין של פרטנרים מיניים אחרים, אבל לא רומנטיים אחרים. מלבד חוקים בחדר השינה בנוגע למשחק, שני הכללים הגדולים (וכנראה היחידים) שלנו הם משחקים ביחד תמיד; חדרים נפרדים הם בסדר, אבל תמיד באותו אזור. ולא לוקח אחד לצוות. אני חייב להיות ב-F, והיא צריכה להיות ב-M וב-F. אנחנו נפגשים [עם שותפים] כל כמה שבועות, בהתאם ללוחות הזמנים של העבודה שלנו. זה פחות בעדיפות, יותר בונוס.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *